Kişisel, Müzik

Kral Kim?

Merhaba,

( Herşeyci diye yukarıda yazıyor ona göre okuyun derim 🙂 teknik bişeyler yok içinde haberiniz olsun.)

Hayatımda hep bir şeyleri söylemeye çekindim, sizlere çekindiğim konulardan birisinden bahsedeyim, bir şekilde kendim ile övünmek veya övülmeye layık görmek bu konulardan biri diye biliriz, ama bence her insanın bazen kendisini övmeye veya övülmeye ihtiyacı olacaktır diye düşünüyorum.

” I’m the King “ demeyi bazen çok isterim, her insan gibi bende….

Biz ki kapitalizmin kuçuları olmuşuz ve bundan nefret etmek yerine zevk alıyoruz ki maalesef bu zevk beni de etkilemiş durumda ve açık konuşmak gerekirse, bu zevki bırakmak konusunda istekli değilim, hatta ve hatta her geçen gün bunun için kazma vurmaya, çivi çakmaya devam eden bir insanım.

Bence durumumuzu iyi anlatan bir resim var hemen yukarıda ki sizlerde biraz düşünürseniz halinizi anlayacaksınızdır. Neyse bu tarz siyasi konulardan uzak duralım değil mi biz 🙂

İşin özü şu ki aslında medeni hayatlarda daha az çalışma saati ve daha fazla insan özgürlüğü var iken bizler nasıl daha fazla çalışırız ve nasıl daha fazla kazanırızın derdindeyiz, aslında kendimi mi kandırıyorum bilmiyorum ama ben daha fazla çalışıp, daha fazla kazanıp kendime ayırdığım vakitlerde istediğim hobileri ve hoşuma giden şeyleri yapmak istiyorum ama bunun için paraya ihtiyacım var ve bu parayı kazanabilmek adına daha fazla çalışmam gerektiğini biliyorum ama şunuda biliyorum ki bu seferde kendime istediğim bu hobilerimi yaşamak için zaman bulamayacağım. İşte bunu anladığım her anda ” Lanet  olsun adamım ” diyorum ister istemez kendime.

Komplo teorilerinden komple rahatsız olan bir adamım ve birileri teoriler üretmeye başlayınca kaçmak için can atıyorum o ortamdan ama alın size bir teori, bu da benden olsun,

Şimdi izlediğimiz dizilerin bir çoğunda, sürekli olarak daha çok çalışmamız gerektiği ve daha çok para kazanmaz isek kaybeden olduğumuz vurgulanıyor.

Bkz : Suits, lanet diziyi seviyorum, hatta ve hatta sosyal paylaşım sayfalarımda bu diziden alıntılar bile var ama yukarıda dedim ya aklımda deli sorular, deli sorular……

Bu yazıyı da bu diziden bir parça ile bitirmek istiyorum, bazen kendimi kral gibi hissetmek istiyorum, belki bazen Harvey taklidi yaptığım bile oluyordur sağ da solda….  (Fark ederseniz çaktırmayın. 🙂 )

Sözlerini merak etti iseniz BURAYA bakabilirsiniz.

Son olarak sizlerle Suits dizisinden bazı alıntılar ile bırakıp sizleride Kapitalizm’in kucağına çekmek istiyorum ki ben giderken sizleride sürükleye bileyim… 🙂

Bu arada not:  BIRAKAMADI!!! ( Siyasi konulardan bahsetmeyeyim falan diye yukarıda bir gaz vermiştim kendime ama beceremedim 🙂 )

Görüşmek dileği ile…

Bir yanıt yazın