IBM, Tape

IBM Diamondback Teyp Kütüphanesine Giriş

IBM Diamondback Teyp

IBM Diamondback teyp kitaplığı, yüksek depolama ve entegre yönetim sunan yeni nesil bir bulut depolama çözümüdür.

Öne Çıkanlar Özellikler

  • Hiper ölçekli gereksinimlere dayalı ve özellikle hiper ölçekli veri merkezlerini hedefleyen tasarım.
  • Open Compute Project raflarına dayalı standart sunucu rafı boyutları, veri merkezlerine kurulur ve bir sunucu rafı gibi hizmet verilir.
  • LTO 9 kartuşlarıyla 27 PB kapasiteye kadar depolama ( Sıkıştırma özelliği ile çok daha büyük boyutlar kullanılabilir. )
  • Teyp kartuşlarıyla beraber fabrika kurulu ile satın alım yapıp, kurulum için solan süreyi ciddi bir şekilde azalta bilirsiniz.
  • Ultra yüksek yoğunluklu (UHD) depolama yuvalarıyla depolamayı optimize edebilirsiniz.
  • REST API aracılığıyla yönetimi otomatikleştirebilirsiniz.

Büyük veri, iş içgörüsü için geniş fırsatlar sunar, ancak bu verileri yönetmenize ve kullanmanıza yardımcı olacak doğru teknolojiye ihtiyacınız vardır. IBM bulut çözümleri, maliyetleri düşürürken ve güvenli bir ortam sağlar ve büyük verilerin gücünden yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Yeni nesil IBM Diamondback manyetik bant kitaplığı, orta ve büyük ölçekli kuruluşların veri hacmi büyümesi, artan depolama ayak izi maliyetleri, veri taşıma çabaları ve personel kaynakları küçülürken BT eğitimi ve yönetiminin artan karmaşıklığı dahil olmak üzere bulut depolama zorluklarını aşmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Diamondback teyp kitaplığı, kuruluşların büyük veri, bulut, medya ve eğlence, ultra yüksek tanımlı düzenleme, dijital video gibi modern teyp kullanım durumlarının artan veri taleplerinin üstesinden gelmesine yardımcı olacak en yeni nesil endüstri lideri LTO teknolojisini dahil ederek bu iş gereksinimlerine yanıt verir. Nesnelerin İnterneti (IoT), aktif dosya arşivleme ve tabii ki yedekleme gibi iş yükleri için birebirdir.

Hep merak ettiğim konulardan birisi şudur acaba okuyucuların kaçı, yedekleme iş yükleri haricinde kullanılabileceğini bilmekte?

Diamondback teyp kitaplığı, IBM teyp kitaplığı ürünlerine yaptığınız mevcut yatırımları korurken, iş gereksinimleriyle büyümek için verimlilik ve yönetilebilirliğin yanı sıra, günümüzün veri büyümesinin gerektirdiği yoğunluğu sağlar. LTO 9 kartuşlarını kullanarak tek bir kitaplık içerisinde 27 PB’a kadar veri ile hem terabayt başına düşük maliyet hem de yüksek yoğunluk elde edebilirsiniz.

Diamondback teyp kitaplığı, entegre teyp sürücüsü ve ortam yönetimi için tek bölmeli bir yönetim konsolu içinde sunulan gelişmiş yetenekler sağlar. Diamondback teyp kitaplığı grafik kullanıcı arabirimi (GUI), diğer IBM depolama çözümlerinde kullanılan birleşik arabirimi temel alır. Depolama yöneticilerinin kritik görevleri tamamlamasına yardımcı olacak temel özellikleri içerir. Örneğin, bir bakışta kitaplık kullanımı ve sağlık durumu göstergeleri aracılığıyla teyp kitaplığınızı izleyebilirsiniz.

Teyp sürücü şifrelemesi, robotik erişimci ve WORM ortamı gibi IBM Diamondback teyp kitaplığı özellikleri, gelişmiş yönetimi destekler ve bulutta riskin azaltılmasına yardımcı olur.

IBM Diamondback Gelişmiş özellikler içerir

Diamondback teyp kitaplığı, üstün performans ve uzun vadeli değer sunmak için gelişmiş özelliklerle tasarlanmıştır. Örneğin Gelişmiş Kitaplık Yönetim Sistemi (ALMS) özelliği, dinamik depolama yönetimini destekleyerek mantıksal kitaplıklar oluşturup değiştirmenize ve herhangi bir sürücüyü herhangi bir mantıksal kitaplığa göre yapılandırmanıza olanak tanır. Diamondback teyp kitaplığı ayrıca, iş sürekliliğini ve felaket kurtarmayı iyileştirmeye yardımcı olmak için otomatik kontrol yolu ve veri yolu yük devretme sunar ve ilke tabanlı otomatik ortam doğrulaması, veri riskini en aza indirmeye yardımcı olabilir.

IBM Diamondback Manyetik bant kaynaklarının yönetimini merkezileştirir

IBM, Diamondback teyp kitaplığı için çok çeşitli yönetim yazılımı seçenekleri sunar. Yönetim yazılımı seçenekleri şunları içerir:

  • IBM Spectrum Archive : Kullanıcıların ve uygulamaların manyetik bantta depolanan dosyalara ve dizinlere doğrudan erişmesine izin verir. Özellikle soğuk veri işleriniz için birebirdir.
  • IBM Diamondback teyp kitaplığı REST API : Diamondback kitaplık yönetimi komutlarına erişim sağlar.
  • IBM Security Guardium Key Lifecycle Manager : Sezgisel bir kullanıcı arabirimiyle şifreleme anahtarı yönetimini basitleştirir.

Genel değerler aşağıdaki gibidir.

IBM Diamondback Teyp

Son olarak sizler ile bir videosunuda paylaşayım bari 🙂

Ayrıca ilgilenenler olursa bir de kutu açılışını izlemek isterseniz lütfen BURAYA tıklayınız. Ayrıca bu link ile gideceğiniz sayfa içerisinde IBM DiamondBack için diğer eğitici videolarıda bulabilirsiniz.

Umarım IBM DiamondBack Tape Kütüphanesi için bilgilendirici bir giriş olmuştur.

Diğer IBM yazılarım için ise lütfen BURAYA tıklayınız.

Bir yanıt yazın